SETO KÜÜK

Seto Küük ja Setomaa Turism

Seto toidukultuuri määrab eelkõige looduse ringkäik ja naabrite – eestlaste ja slaavlaste ‒ mõju. Nagu piirialadele kohane, on võetud natuke siit, natuke sealt ja natuke on päris omamoodi. Tooraine pärineb ikka oma aiast ja põllult, kohalikust metsast ja järvest. Talvisel ajal valmivad paljud setode toidud, sh supid, ahjus ja saavad seal eripärase meki. Kuna Setomaal on paljud vanad toidutraditsioonid säilinud, pole siin väga midagi vaja uuesti leiutada, vaid lihtsalt road lauale kanda.
Kui tahad seto roogade maitseid proovida, siis ootame Setomaale!
Messipakkumine: MTÜ Seto Küük kutsub Tartu 2024 kultuuripealinna-aastal Setomaale märtsis maaselitsale, mais seto lihavõtteid tähistama ja augustis Seto Kostipäevale. Oleme oma üritustega osa Tartu 2024 Kogukonnaprogrammist.

 

Harrõoro Hämmätüs
Messipakkumine: kodune leib, suitsusink
Harrõoro Hämmätüs on ehe ja ajatult rõõmsameelne kodukohvik, mis pakub elamustoitlustust õues. Toidud valmivad päris tule ja suitsuga – maa-alune lammas, suitsusaunašašlõkk, lõkkekartul… või kuidas kõlab suitsuliha koduleivaga?
Meie juures saad end ka kosutada suitsusaunas ja karastada suplusega tiigis!
Kutsu meid enda üritusele või tule meile külla, koged ürgset loodust, maaelu ja mõnusat olemist.
Tere tulemast Harrõorgo!

 

 
Inara Vanavalgõ Kohvitarõ
Messipakkumine: sõir, kooreküpsised, pliini-kalarullid
Kas oled söönud käsitööna valmistatud pelmeene, millele lisandub Setomaa koduaias kasvatatud köögiviljadest tehtud salat? Või maitseb sulle hoopis soe, äsja potist tulnud sõir? Oled sa tundnud sooja kiisla hõrku aroomi ja hellitanud ennast sellega, ladudes kiisla sisse veel lisaks väike vürtsikas võisilm? Ja suuleemest, vadsast, kurnikust, kalitkadest ei hakka rääkima, nendega Sa oled kindlasti sõber ja nende maitseid tunned suurepäraselt.
Kui miski neist roogadest tekitas sinus huvi ja sa ihkad seda proovida, siis võta meiega ühendust!

 
Ostrova Mari
Messipakkumine: külmkuivatatud vaarika- ja mustsõstratee, külmkuivatatud marjasegu, vaarikaküpsised, mahe mustsõstratäismahl
Oleme võtnud endale ülesandeks pakkuda meie toodete tarbijatele erilisi maitseid pakkudes puhastatud ja külmutatud mahedaid dessertmarju ja kõrge lisandväärtusega tervislikke marjatooteid. Meie toodete eelis seisneb kvaliteedis, mis on tuletatud Setomaa päikselistel mahepõldudel kasvanud marjadest. Liitu meiega sel teekonnal, kus loodus ja kirg saavad kokku ning loovad maitsvaid ja tervislikke elamusi.

 
Mõtsaveere jutuss
Messipakkumine: kodused pirukad; mitut moodi moosid; leib, kanepitemp ja maksapasteet
„Mõtsaveere jutuss“ on ehedas seto kindlustalus asuv kodukohvik ja -majutus.
Pakume perenaise vanaema retseptidest inspireeritud kohalikke hõrgutisi kukeseenepirukast ahjuprae ja mustsõstra jäätiseni. Võimalik on tellida külluslik söömaaeg, lühem seto toidukultuuri tutvustav ampsu-menüü või ühine toidu valmistamine.
Meil on lõõgastav suitsusaun, valge ristikune muru ja palju aega külaliste jaoks. Soovi korral kutsume kampa ka pillimehed või leelonaised. Öömaja pakume aidas, talutares või glämpingu telgis.
Tule külla ja tunne end kui tõelises seto muinasjutus.

Uma Tettü
Messipakkumine: Kuhhaanuška, Seto taar, Seto SHOT ning uudisena alkovabad kokteilid
Asume Vana-Sõrmuse algupärases 200-aastases Seto kindlustalus. Pakume gruppidele tuuri ja räägime põnevaid lugusid nii tsaari- , eesti- kui kolhoosiajast. Samas hindame kõrgelt Setomaa puhast loodust, kastepärleis sillerdavaid marju ning ürte, millest valmistame oma käsitööjooke: ikka ise, omas talus ning pärisasjadest! Niitude kuningannast – angervaksast – saab käsitöölimonaadi ja rõõmustada on võimalik ka kuldse võilillevälja üle – oh seda Võilille mulli! Lisaks Kuhhaanuška, Seto taar, Seto SHOT ning uudisena alkovabad kokteilid. Tule, degusteeri meie erinevaid jooke, naudi puhkehetke õdusal aidatrepil või uita paljajalu siidpehmel murul – mõnus – kas pole!