Heategevus – Vähiliit

Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liidu, Eesti Vähiliidu ja Viljandi haigla koostöös on turismimessil kohal mobiilsed kabinetid tervise kontrollimiseks

Neli bussi spetsialistidega on messikeskuse peasissepääsu ees valmis, et messile tulnud inimesi nõustada ja nende tervist kohapeal kontrollida. Teid ootavad mobiilne rinnakabinet, mammograafiabuss, nahakabinet ja meestekabinet.

Vastuvõtule tuleb ette registreerida helistades Viljandi haigla registratuuri telefonil 434 3001, salasõnaks on Tourest.

Mammograafibussi etteregistreerimist ei toimu, vastuvõtt toimub elavas järjekorras.  

Nahakabinet 09. ja 10.02 kell 10-18

Mobiilsesse nahakabinetti vastuvõtule on oodatud kõik, kes soovivad kontrollida oma kehale tekkinud kahtlaseid häirivaid nahamoodustisi ja/või sünnimärke.

Eesti Vähiliidu ja Viljandi haigla mobiilne nahakasvajate diagnoosimise kabinet on varustatud kaasaegse aparatuuriga. Diagnoosimist vajavate nahamoodustiste kõrval võib nahaarsti poole pöörduda ka muude nahaprobleemidega.
Nahaarsti vastuvõtule saab tulla saatekirjata. Ravikindlustatud inimestele on visiiditasu 5 eurot. Ravikindlustamata inimestele 70 eurot.

Meestekabinet 10.02 kell 10-18

Eesti Vähiliidu ja Viljandi haigla mobiilsesse meestekabinetti vastuvõtule võib pöörduda nii konkreetse kuse- ja suguteede vaevusega kui ka profülaktiliseks kontrolliks. Regulaarne kontroll võimaldab varakult avastada nii healoomulisi kui ka onkoloogilisi probleeme. 

Diagnoosikabinetis on ultraheliaparaat eesnäärme uuringuteks, kehaanalüsaator, millega saab mõõta kaalu, pikkust, lihasmassi, rasvaprotsenti, bioloogilist vanust ning muid spetsiifilisi näitajaid.
Uroloogi vastuvõtuks on vajalik saatekiri perearstilt. Saatekirjata või ravikindlustuseta on võimalus pöörduda tasulisele vastuvõtule (70 eurot pluss uuringute tasu). Ravikindlustatud inimestele kehtib visiiditasu 5 eurot.

Mammograafiabuss 08.02, 09.02 ja 10.02 kell 10-18

Turismimessil on võimalus osaleda rinnavähi varajase avastamise sõeluuringul mammograafiabussis. Sõeluuringule on oodatud naised sünniaastatega 1950, 1954, 1956, 1958, 1960, 1962, 1964, 1966, 1968, 1970, 1972 ja 1974.
Uuring on tasuta, ka ravikindlustamata naistele, saatekirja vaja ei ole.
 

Rinnakabinet 08.02 ja 09.02 kell 10-18

Naised, kes ei kuulu sõeluuringu sihtrühma on oodatud mobiilsesse rinnakabinetti oma rindu kontrollima! Võimalus on saada sealt vajadusel saatekiri mammograafia-uuringule, mille saab mugavalt mammograafiabussis ka kohe ära teha.
Ravikindlustatud inimestele on visiiditasu 5 eurot. Ravikindlustamata inimestele 40 eurot.
Kampaania eesmärgiks on suurendada inimeste terviseteadlikkust, toetada vähi ennetamist ja varast diagnoosimist, mis saaks päästa tuhandeid elusid.
Spetsialistide hinnangul on ligikaudu kolmandikku kõigist vähijuhtudest võimalik tervislike eluviisidega ennetada ja sõeluuringutega varakult avastada.
Varajases staadiumis avastatud vähki on aga võimalik tervistavalt ravida. Seetõttu on väga oluline osaleda sõeluuringutes ja pöörata oma tervisele rohkem tähelepanu.
Eestis haigestub vähki ligikaudu 9000 inimest aastas ja kahjuks 4000 inimest sureb vähi tõttu.

Annetuse tegemiseks kliki siia või skaneeri kood ja saad annetuse teha kohe:

Eesti Vähiliidu suur unistus on soetada uus ja moodne mobiilne kompuutertomograaf, mis võimaldab nii kopsuvähi sõeluuringuid kui ka teisi eriarstide määratud uuringuid teha inimeste elukoha lähedal väljaspool suurlinnu.
Miks on mobiilne kompuutertomograaf väga oluline?
Kaasaegne kompuutertomograaf  on  väga efektiivne ka ägedate haigusjuhtude ja suurte traumade korral. Vaid mõnekümne sekundiga teeb ta inimese kehast palju kihilisi ülesvõtteid,  võimaldades kiiresti ja tõhusalt läbi uurida suuri kehapiirkondi ja avastada potentsiaalselt eluohtlikke seisundeid. Vähki on võimalik avastada enne sümptomite ilmnemist ja tänu sellele alustada ravi väga varajases staadiumis kui on võimalik vähist tervistuda. Uue kompuutertomograafi kasutamisega  kaasneb madal kiirgusdoos, mis on ligi  10 korda väiksem kui enamikel praegu kasutusel olevatel kompuutertomograafidel.
Mobiilne kompuutertomograaf hakkab sõitma mööda Eestimaad, et kiirendada inimeste õigeaegset jõudmist arsti juurde.
Tänu heategevusele, erinevatele  annetuskeskkondadele, ettevõtetele ja eraannetustele ning kampaaniatele on kogutud juba üle 314  000 euro. Mobiilse kompuutertomograafi maksumus on aga ligi 1,5 miljonit.

Igaüks meist saab Vähiliitu toetada kaasaegse kompuutertomograafi ostmisel! Võimalused selleks on nii bussides kui Tourest messihallis.