REISIKLUBI PROGRAMM PEAHALLIS

REISIKLUBI 2018- inspireerivad sihtkohad, alustame Antarktikast
Reisiklubi toetab Tallinna Lennujaam
Programmi juht ja moderaator Astrit Aasma

14:00      Andres Tarand, „Reisisihtkoht ANTARKTIKA“, i
ntervjueerib Tiit Pruuli
Andres Tarand on kogenud Antarktika-mees – ta on seal viibinud kolm nädalat vähem kui aasta. Tarandi reis Antarktikasse algas 1968. aastal Leningradist. Uurimislaeva Zubov järgmine peatus oli Antarktikas Mirnõi polaarjaama all, kust ta lennutati edasi Molodjožnõi jaama. Sealt ei liikunud ta enne kui jõulude ajal 1969. Perest eemal viibides pidas Tarand päevikut, mis ilmub raamatuna kevadel 2018. Kevadel 2019, kui esimesest Antarktika-talvest möödub 50 aastat, läheb Tarand jäisele mandrile tagasi ja võtab rühmajuhina kaasa ka seltskonna eestlasi. Kuidas ta aga algselt Antarktikasse sattus? Ja miks täpselt ta sinna nüüd tagasi tahab? Antarktikast 50 aastat tagasi ja tänapäeval räägivad Andres Tarand ja Tiit Pruuli.  

15:00     Olja Müürsepp, Preferred Travel Services CEO, Master Travel Consultant CTC „HAWAII ja GRAND CANYON“ – modereerib Neeme Raud
Olja on Ameerikas elanud juba 29 aastat, sellest 20 aastat on töötanud American Express Travel tippspetsialistina ja alates eelmisest aastast jätkab oma reisialaste kogemuste jagamist Eesti ettevõtte Preferred Travel Sevices LLC juhina USA turul. Oma suur kogemustepagasit reisiteeninduse vallas jagab Olja lahkelt ka kõikide huvilistega. Vestlust modereerib samuti aastaid USA elanud Neeme Raud.

16:00     Dagmar Raudam, raamatu "Minu Gruusia" autor „MINU GRUUSIA“.
Tulevase magamistoa aknast avanev hommikune vaatepilt lööb tummaks. Lillakasmustad viinamarjakobarad punakuldses koiduvalguses ning taevasse kõrguv küpressiteravik sinetavate mägede taustal olid jäänud korterit tutvustavas meilis mainimata. Tajun äkki, et kogu see aeg on väljast kostnud tsikaadide kõrvulukustav saagimine. Sellest saabki siin maal mu lemmikhelin. Kas ma juba mainisin, et õhk on sume kui samet, sõna otseses mõttes? Minu peaaegu juhuslikust viisasekretäriks kandideerimisest Eesti välisministeeriumis sai alguse lühike, kuid ülimalt intensiivne ja armsatest hetkedest tulvil eluperiood Gruusias – maal, mis kinkis mulle otsekui teise lapsepõlve.
Lisaks lõbus viktoriin toredate auhindadega. Turismiprofessor ja Gruusia parlamendinõunik Marina Metreveli, Gruusia Turismiassotsiatsiooni (GTA) esinaine Natalie Kvachantiradz. GTA osalemist Tourestil toetab arengukoostöö programmi raames Eesti Välisministeerium.

17:00     Tallinna Lennujaam „Uudised ja arendused, uued sihtkohad, reisija õigused, julgestusteadaanded“.