Programm reedel 10.02

Pealaval

PEALAVA ASUB "ELAMUSED JA MAITSED" HALLIS

12.00                   Messi ametlik avamine. Messi avab ettevõtlus- ja infotehnoloogia minister Urve Palo.

Eesti Turismifirmade Liidu aastaauhindade väljakuulutamine:

Parim Turismiedendaja 2016 ja Parim Turismiobjekt 2016.
Ökoturismi- ja kvaliteedimärgise EHE üleandmine uutele turismitoodetele Eesti Maaturismi Ühingu ja EASi turismiarenduskeskuse poolt

14.00-14.30        Hiiumaa esitleb ja messikülalisi tervitab tšellokvartett C-Jam
14.30-15.00        Indoneesia tantsud
15.00-15.30        Saaremaa
auhinnamäng Georg Ots Spaa hotelli auhinnale
15.30-16.00        AHHAA teadusteater
16.00-16.30        Järvamaa
esitleb: messikülalisi lõbustab Ajakeskus Wittenstein
16.30-17.00       Võrukaeltega Võrumaale lasteprogramm
17.00-17.15        Seiklusmaa Ida-Viru kutsub
17.15-17.30        FB Visit Setomaa mängu loosimine ja Seto Folk piletite loosimine
17.30                   Peipsi Järvefestivali mäng 

Seminariruum B II

13.00-14.00 "Iseliikuv Pagas - Kas tulevikus jõuame kõik lennujaama käed taskus, täiesti ilma pagasita?" Ship It Wise
15.00-16.30 „Turismimaa Eesti: uued turismitooted ja -teenused Eesti regioonides 2017“, seminar-töötuba turismiasjalistele, ainult eelregistreerimisega

"Reisiklubi"

REISIKLUBI / TRAVELLERS' CLUB ala asub peahallis. Reisiklubi partner on Tallinna Lennujaam, Euroopa koduseim lennujaam. Reisiklubis osalemiseks ei ole vaja eelnevalt registreeruda, v.a. laupäevased jaapani kalligraafia töötoad.

Reede, 10. veebruar

14.00-14.45   ANTARKTIKAST ARKTIKASSE. Tiit Pruuli, GoTravel.

Juba ammusest antiigist, Tacitusest alates, on inimesed huvi tundnud, kus on maailma äär. Seda on otsitud põhjast ja lõunast, nii Arktikast kui Antarktikast. Polaarklubi liige Tiit Pruuli käis ära nii Antarktika poolsaarel kui põhjapoolusel. Mõlemad paigad on turistidele avatud, aga minek nõuab veidi julgust, ettevõtlikkust, seikluslikku hinge. Kes läheb, ei kahetse! Kes kuulab, saab teada, kuidas neid reise ette võtta, mida peaks teadma, mida vältima, miks jääkarud ei söö pingviine vaid inimesi.

Tiit Pruuli (51) on reisibüroo Go Travel nõukogu esimees, kel on õnnestud oma töö ja armastus kenasti kokku sobitada. Tiit on purjetanud ja sõitnud autodega ümber maailma, osalenud paljudel erinevatel ekspeditsioonidel, matkadel ja turismireisidel kõigil kontinentidel.

Koos sõpradega annab ta välja Go Reisiajakirja ja kirjastab reisiraamatuid.
Suurim rõõm on talle see, kui näeb, et keegi on õnnelikuna tema korraldatud reisilt tagasi tulnud.

 

15.00-15.45   ARMEENIA, MÕNUSALT ELEGANTNE KAUKAASIA NOSTALGIA
Siirad ja vahetud inimesed, Ararati konjak, imemaitsev Kaukaasia köök – need on märksõnad, mis iseloomustavad kõige paremini reisi Armeeniasse. Armeeniasse jõudes tabad end mõttelt, et see maa on tõeline leid. Maailma vanim kristlik riik, mille ajalooline osa on ka Mägi-Karabahh, armeenia keelest otse tõlkides ’mägine must aed’. Siin olles kohtud lummavate mägikirikute ja sealt avanevate vaadetega, näed kohalikku Stonehenge’, saad käia Armeenia Vatikanis ja muidugi nautida konjakit Jerevani lugematutes prantsuse pärastes tänavakohvikutes!

AIVE HIIEPUU. Reisiveeb.ee ja raamat „Maailm seljakotis“ Koos abikaasa  Andrus Hiiepuuga on 20 aasta jooksul seljakotiga rännanud enam kui 100s riigis. 2016.a ilmus  nende sulest ka mahukas reisiraamat „Maailm seljakotis“ mis hõlmab suuremat osa eksootilisematest maailma piirkondadest. Reisiraamat jaotab 50 riigi reisikirjad maailmajagude järgi 12sse blokki, andes ülevaate Ida-ja Lääne Aafrikast, Kesk- ja Lõuna Ameerikast, Kariibidest, Lähis-Idast, Indohiinast, Melaneesia saarestikust, Taga-Kaukaasiast ja Balkanimaadest. 
Aive juhib igapäevaselt suhtekorraldusfirmat PR Concept, on seitsmendat aastat erialaorganisatsiooni EPRA president ning lisaks SOS Lastekülade nõukogu liige. Peres kasvab 6-aastane Laura, kellega koos on juba tehtud ka esimesed pikemad reisid Balkanimaadesse ja Pärsia lahe äärde sh Iraani. Armeenias on Aive töötanud ja ringi reisinud.

 

16.00-16.45   BALKANIMAAD- Makedoonia kuulub Balkanimaade komplekti. Silvia Pärmann ja Gled-Airiin Saarso
Balkani poolsaare riigid tunduvad koosnevat süngest ajaloost, masendavast statistikast, äärmuslikest emotsioonidest, õelast irooniast ja kirjust rahvaste seltskonnast, kellest teame peamiselt kreeklasi, keda me samal ajal – vähemalt viimastel aastatel - kõige vähem mõista suudame. Kohapeal süngus hajub ja Balkani peamisteks koostisosadeks muutuvad päike, päevalilled, rõõmus lärm ja vein.

... Olime otsustanud Balkanimaad läbi käia, Makedoonia kuulub sinna komplekti.  Hiljem Kreekas saime kohalikelt väga  täpselt teada, kus ikkagi asub Makedoonia ja kes päriselt on makedoonlased. Sisenesime tänasesse Makedoonia Vabariiki Kosovost. Merepiirita riigi kuivatavas päikeses ronisime üles Treskavec’ kloostrisse, üksik munk pakkus meile öömaja.  Tagasiteel allamäge tõmbasime kuumuse eest hinge kuhjades kuivavate tubalehtede vahel. 1963.a ajaloolise linna hävitanud Skopje maavärin on avanud ruumi kaasaegsele arhitektuurile koos väljakutega. Ja samas toimib rongiliiklus ikka veel 1957a. metallplaadile trükitud graafiku järgi. Raudtee viis meid edasi illüürlaste ajal asustatud  Ohridi järve äärde, järvepärli saladused,  ja maailmapärandi kloostrid vaatamiseks ja nautimiseks. Piiriületus Albaaniasse, kus hoopis  teised uskumused ja hoopis teised tavad...

Gled-Airiin Saarso on kooli-inimene, olnud nii õpetaja kui ka koolijuht. Kunstiajaloo ja loovainete õpetajana on kauged maad, taaskasutus ja seoste leidmine olnud alati koos temaga.
Gled-Airiin on Eesti Lapitöö Seltsi asutajaliige ning osalenud näitustel alates 1992. aastast. Isikunäitus “Sõleroosid” on eksponeeritud erinevates Eesti linnades. 2013.aastal esitati ehete ja teiste rahvaste tekstiilidega täiendatud näitust “Indigenous Modernity” nime all New Yorgis ja Washingtonis. Balkanimaade reiside emotsioonidena  on valminud lapimaalid.

Silvia Pärmann on reisifotograaf ja -ajakirjanik, kes on viimased viisteist aastat, ehk pisut rohkemgi, igal võimalusel mööda maailma ringi sõitnud ja enamuse nendest aastatest pildistanud inimesi, kellega tee teda kokku on viinud. Ta on osalenud mitmel reisifoto rühmanäitusel ning esinenud kahe isikunäitusega: “Kolmekesi” (2015) ja “Kellega ma seni kohtunud olen” (2016).

 

"Reisi Targalt"

"Reisi targalt" ala on kujundanud Tallinna Sadam. Ala asub peahallis, seal on 36 istekohta. Seminaridel osalemiseks ei ole vaja eelnevat registreerumist.

REEDE 10. veebruar
Päeva moderaator on ERIK SAKKOV

12.30-13.00   Reisi targalt!
Kas olete välismaal viibides sattunud olukorda, kus olete pidanud kahetsema, et pole reisiks piisavalt ettevalmistunud? Reisi õnnestumine võib tihtipeale sõltuda alguses tühistena tundunud pisiasjadest. Seepärast konsul soovitab ja selgitab lahti 4R põhimõtet:
Reisiinfo
Välisministeeriumi kodulehel on iga riigi kohta esmane info, mida reisija enne reisile minekut võiks teada. Reisikindlustus „Õnnetus ei hüüa tulles!“ Seetõttu on alati enne reisi arukas teha reisikindlustus. Reisidokumendid Enne reisile minekut tuleb kindlasti üle kontrollida oma reisidokumendid ja nende kehtivus. Registreerimine Registreerida on võimalik välisministeeriumi kodulehel või mobiilirakenduses „REISI TARGALT“.
Silvar Laanemäe, EV Välisministeeriumi konsulaarosakond.

13.30-14.15   Tark Sadam.
Tark Sadam on liiklusvoogude juhtimissüsteem, mis pakub elektroonilise järjekorra juhtimise abiga lahenduse sadamatele, kus tegutsevad koos mitmed erinevad ro-pax laevaoperaatorid. Tark Sadam muudab sõigu- ja veoautodega reisijate teekonna laeva mugavamaks pakkudes terviklikku ja arusaadavat teenust. Projekti lahendus töötatakse välja Tallinna Vanasadama A/B ja D terminalide liikluslahendust silmas pidades, kuid eesmärgiks on luua lahendus, mis oleks kohandatav tööks ka teistes sadamalinnades. Tark Sadam käivitub Vanasadamas 2017. aasta kevadel. Räägib Olari Tammel, Targa Sadama projektijuht, AS Tallinna Sadam.

14.30-15.15   Eesti Vabariigi 100. sünnipäev- kuidas põnevalt tähistada? 

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva, riigi senise ajaloo suurima juubeli tähistamine algab juba 16. aprillil üle-eestilise avasündmusega ja kestab kuni 2020.aastani. Kui huvitavaks ja meeldejäävaks kujuneb EV 100. sünnipäeva tähistamine, sõltub meist kõigist endist. Anname ülevaate, mida põnevat sisaldab EV100 programm ning millised on võimalused ise EV100 programmi kujundada, organiseerides sündmuseid või tehes kingitusi. EV 100. sünnipäeva programm pakub head ettekäänet ka oma välismaal elavaid sõpru külla kutsuda ning rohkelt võimalusi nendega sünnipäeva tähistamiseks. Tutvustab Anneli Ohvril, EV100 turundus- ja kommunikatsioonijuht

15.30-16.15   Kuidas ühendada ärireisi ja puhkust? Bleisure?
Üle poole Eestis ostetavatest lennureisidest on ühel või teisel viisil seotud tööga. Inglisekeelne termin bleisure (business+ leisure) tähendabki just töö ja puhkuse ühendamist. Tegemist on vaid ühe punktiga globaalselt kasvavast trendist, kus järjest enam põimuvad igapäevases elus omavahel “tööaeg”  ja “vaba aeg”. Tööreisi kombineerimine puhkusega annab oskusliku planeerimise korral tuntava rahalise kokkuhoiu ja muudab kogu ettevõtmise komandeeringus käijale meeldivamaks ja stressivabamaks. Millised on selleks tegelikud võimalused ja mis reegitega tueb arvestada? Räägime sellest, kuidas reisiteenuste pakkujate hinnapoliitika diskrimineerib ärireisijaid ja soosib puhkusereisijaid. Bleisure-reiside 3 tüüpi: pikem viibimine siht- või transiitlinnas, kaaslaste kaasavõtmine reisile, täiendavate sihtkohtade lisamine marsruudile - ja nende omavaheline kombineerimine. Millega arvestada töö- ja puhkusereisi ühendamisel ja mida toob see kaasa maksustamise osas? Millal on maksuameti silmis tegemist erisoodustusega ja millal mitte?
Sellel huvitaval teemal vestlevad nii äri- kui erakliendi seisukohast vaadatuna Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi ja Estraveli lennupiletite müügidirektor Mauri Saarend.

16.30-17.30   Eesti uus brandikontseptsioon. Kuidas esitleda Eestit? Kas peame ikka alati alustama sõnadega "see on väike riik"? Mis on meie unikaalsused ja eelised ning kuidas neid reaalselt rakendada? EAS koos Eesti parimate disaini- ja kommunikatsioonispetsialistidega on loonud teenuse, mille abil saame me kõik lihtsamini Eestit tutvustada. Piret Reinson (EASi turundusjuht) ja Alari Orav (Eesti Disainimeeskonna juht) avavad keskkonna võimalusi ja selgitavad, kuidas seda kasutada majandusliku lisaväärtuse loomisel.

Alari Orav, EDMi juht. Disainer, ettevõtja, melomaan. Usub, et tulevikus on edukad just väikesed, kiired ja paindlikud meeskonnad ning riigid. Naudib Eesti kliimat ja loodab kunagi Viljandisse kolida.
Piret Reinson, EASi turundusjuht. Piretiga seonduvad Ilmar Raagi aegne ETV, kultuurikeskne Nordea ja muidugi täna loomisel olev Eesti bränd. Lihtne pole olnud neist ükski organisatsioon ega väljakutse, ometi on Piret selle kõige keskel naerusuine, lüües oma positiivse entusiasmiga pahviks ka kõige kibestunumad kriitikud. Pireti elu moto on – Elu ise ongi kõige ilusam muinasjutt.

 

 

Peahalli eksponentide stendides

  • CWT/Kaleva Travel (G5)   CWT www.kruiisikeskus.ee on 10. aastane! Osale 2017  LEMMIKKRUIISI valimisel ja võida kruiis!

"Puhka Eestis" halli eksponentide stendides

11:00JÕGEVAMAAJõgevamaa toidu degusteerimine
13:00JÕGEVAMAAPõltsamaa veini degusteerimine
13:00VÕRUMAAKeskaegne mängupõrgu "Õnnelik põrsas"
14:00-16:00JÕGEVAMAALible loterii
15:00VÕRUMAAKatapuldi täpsusharjutused lastele
15:00-17:00PEIPSIMAAPillimees - Seto Folk
17:00VÕRUMAAMõõgahoidmisvõistlus - parimatele auhinnaks külastuspaketid

 

KOGU PÄEV 
Estonia SPA
(PE-10)
Osale loosimises ja võida 100+2 spaapaketti kahele
JÕGEVAMAAKalevipoja viktoriin
JÄRVAMAAOsale küsitluses "Kas tunned Järvamaad?" Igale vastajale meene
PEIPSIMAAPeipsi Järvefestivali külastusmäng - Peipsimaa Turism
 Köie valmistamise ja sõlmede õpituba - Emajõe Lodjaselts
 Degusteerimised: Marineeritud Peipsi kala; Peipsi kurk; Räpina vein ja õlu; Alatskivi lossi veinid; Setomaa sõir ja leib; Samovaritee ja vanausuliste keedusuhkur
  

"Võrukaeltega Võrumaale" lastealal

Võrukaeltega Võrumaale pakub turismimess Tourest 2017 lastealal elamusi ja lusti nii lastele kui ka vanematele. Lastealal ootavad sind Pokumaa, Nõiariigi Liikluslinn, Metsavenna talu kelgumägi, Suure Munamäe vaatetorn ning Võru lastefestival "Rõkkab rõõmust maakera." Väikesed huvilised saavad osa võtta ka Aila Näpustuudio töötubadest ning Võhandu maratonist. Tule kogu perega, veeda üks meeleolukas päev ning saa osa Võrumaa auhinnamängust.

PROGRAMM: 

16:30-17:00

Võrukaeltega Võrumaale lasteprogramm