Programm pühapäeval, 12.02

Pealaval

PEALAVA ASUB "ELAMUSED JA MAITSED" HALLIS

11.00-11.30        Peipsi Järvefestivali mäng 

11.30-12.00        Võrukaeltega Võrumaale lasteprogramm
12.00-12.15        Järvamaa esitleb: messikülalisi lõbustab Ajakeskus Wittenstein
12.15-12.30        Võrukaeltega Võrumaale lasteprogramm
12.30-13.00        Indoneesia tantsud
13.00-13.30        Saaremaa auhinnamäng Hotell Saaremaa Thalasso spaa auhinnale.
                            Pulmapealinn Kuressaare võidupaari loosimine
13.30-14.00        AHHAA teadusteater
14.00-14.30
        Seiklusmaa Ida-Viru kutsub!

VAHEAEG

15.00                   Messi ametlik lõpetamine
                             Külastajate lemmikstendi
võitjate väljakuulutamine
                             Tourest 2017 suure puhkuseloosi peaauhinna loosimine

"Reisiklubi"

"REISIKLUBI / TRAVELLERS' CLUB" asub messi peahallis väliseskponentide Global Village alal. Reisiklubi on kujundanud Tallinna Lennujaam, 30 istekohta. Reisiklubis osalemiseks ei ole vaja eelnevalt registreeruda.

12.00-12.45   Etioopia- loodus, ajalugu, kultuur ja erinevad rahvad. Kogemusi jagab Arne Uusjärv, GoTravel.
Etioopia põhjaosa, keskosa, lõunaosa ning Omo oru rahvad, vaatamisväärsused. Huvilised saavad näpunäiteid sellel maal reisimise omapärast ja näevad 600 vapustavat fotot. Arne Uusjärv räägib Etioopiast sellepärast, et ta on sellel imelisel maal käinud 13 korda ning veetnud seal nii tööl kui ka puhkusel olles kokku 219 päeva. Grupijuhina on Arne viinud Etioopiasse 68 eestlast. Seega ei ole tegemist mingisuguse ühekordse reisi hetkeemotsioonidega, vaid ühe väga omapärase riigi pikaajalise tundmaõppimisega.

 


Fotod: Rodion Denissov

13.00-13.45   Odessa ühendab põlvkondi ja kultuure.
Odessa nimi toob silme ette linna erilise õhustiku, mille loovad tema asukoht ja linnaelanike ainulaadne mitmekesisus. Sellest linnast võib leida maailma ühe kõige ilusama ooperimaja, mitmesuguseid muuseume ja galeriisid ning imekaunist arhitektuuri. Odessa kuulsad kilufileed, forshmaktsimmes, baklažaanipasteet, praetud mudilad – see on vaid väike osa roogadest, mida Odessas maitsta saab. Odessal on oma külalistele alati midagi erilist pakkuda, olgu need siis festivalid, muusikaklubid või lihtsalt lõputu rõõm.
Raivo Raidam on üks kolmest eestlasest, kes on kutsutud Ülemaailmsesse Odessiitide Klubisse, mille liikmeskonnas harva  inimesi, kes ei elaks või poleks pärit Odessast. Olles sattunud Odessasse esmakordselt septembris 1977 ja kohe ka tolleaegse ärksa noorteelu keskele, on Raivo Raidam 40 aasta jooksul käinud selles romantilises merelinnas üle 300 korra ja tema teadmised Odessa kohta on imestamapanevad. Aegade jooksul on tekkinud äri-, veelgi rohkem aga kultuurisidemeid, Odessa-teemalisi artikleid, TV- ja raadiosaateid ning lihtsalt vahvaid inimlikke kontakte.
 

 

 

"Reisi Targalt" Seminarialal

"Reisi targalt" seminariala on kujundanud Tallinna Sadam. Ala asub peahallis, seal on 36 istekohta. Seminaridel osalemiseks ei ole vaja eelnevat registreerumist.

PÜHAPÄEV, 12.02

12.30-13.15 Kruiisireisi nipid
Kruiis on maailmas väga levinud viis reisida ühe reisi jooksul mugavalt mitmesse sihtkohta ja käia lühikese aja jooksul erinevates riikides. Ühe reisi jooksul võid avastada väga palju erinäolisi paikasid, ilma et peaksid muretsema transpordi, majutuse või toidu pärast. Astud valitud kruiisi alguspunktis laeva ja alustad mugavat teekonda, mida täiustavad kulinaarsed kogemused, valikuterohke pardaprogramm ja eksursioonid.

Kuid millist kruiisi valida? Millele tähelepanu pöörata? Mida peaksid teadma, et oma reisist parim võtta? Just nendele küsimustele hakkavad vastust otsima maailma „Minu“ raamatusarja kirjastaja Epp Petrone ja tuntud toidublogija Silja Luide, kes mõlemad alles sel sügisel ka kruiisil käisid ning nüüd oma kogemust teiega jagavad.

 

13.30-14.15 Lastega reisima - perepuhkus, mida naudivad nii lapsed kui täiskasvanud
Kuidas reisida nii, et ühist perepuhkust naudiksid nii lapsed kui täiskasvanud? Nii, et reisihuvilised lapsevanemad saaksid oma rännukihku rahuldada, aga et ka väiksed reisikaaslased oleksid õnnelikud ja rahul? Nendel ja teistel teemadel arutlevad staažikas maailmarändur, kirjanik ning kolme lapse ema Epp Petrone ning blogi happylittletraveller.com autor, endine Estraveli turundusjuht ja kahe lapse ema Janika Ritson. Mõlemad annavad soovitusi perereiside õnnestumiseks, räägivad oma värvikamatest kogemustest lastega reisides ja seda nii Viru rabas, Sri Lankal kui ka kruiisil.

 

14.30-15.15 Reisi targalt!
Kas olete välismaal viibides sattunud olukorda, kus olete pidanud kahetsema, et pole reisiks piisavalt ettevalmistunud? Reisi õnnestumine võib tihtipeale sõltuda alguses tühistena tundunud pisiasjadest. Seepärast konsul soovitab ja selgitab lahti 4R põhimõtet:
Reisiinfo
Välisministeeriumi kodulehel on iga riigi kohta esmane info, mida reisija enne reisile minekut võiks teada. Reisikindlustus „Õnnetus ei hüüa tulles!“ Seetõttu on alati enne reisi arukas teha reisikindlustus. Reisidokumendid Enne reisile minekut tuleb kindlasti üle kontrollida oma reisidokumendid ja nende kehtivus. Registreerimine Registreerida on võimalik välisministeeriumi kodulehel või mobiilirakenduses „REISI TARGALT“.
EV Välisministeerium, Silvar Laanemäe.

 

Peahalli eksponentide stendides

  • CWT/Kaleva Travel (G5) CWT www.kruiisikeskus.ee on 10.aastane! Osale 2017 LEMMIKKRUIISI valimisel ja võida kruiis!

"Puhka Eestis" halli eksponentide stendides

12:00HIIUMAAHiidlaste-saarlaste köievedu
12:00JÕGEVAMAAJõgevamaa toidu degusteerimine
12:00VÕRUMAAKatapuldi täpsusharjutused lastele
13:00JÕGEVAMAAPõltsamaa veini degusteerimine
13:00VÕRUMAAKeskaegne mängupõrgu "Õnnelik põrsas"
13:00-15:00JÕGEVAMAALible Loterii
14:00VÕRUMAAMõõgahoidmisvõistlus - parimatele auhinnaks külastuspaketid
   
KOGU PÄEV 
  
Estonia SPA (PE-10)Osale loosimises ja võida 100+2 spaapaketti kahele
JÕGEVAMAAKalevipoja viktoriin
JÄRVAMAAOsale küsitluses "Kas tunned Järvamaad?" Igale vastajale meene. Peavõitude loosimine toimub kell 15:30.
PEIPSIMAA- Peipsi Järvefestivali külastusmäng - Peipsimaa Turism
 - Köie valmistamise ja sõlmede õpituba - Emajõe Lodjaselts
 - Degusteerimised: Marineeritud Peipsi kala; Peipsi kurk; Räpina        vein ja õlu; Alatskivi lossi veinid; Setomaa sõir ja leib;    Samovaritee ja vanausuliste keedusuhkur

"Võrukaeltega Võrumaale" lastealal

Võrukaeltega Võrumaale pakub turismimess Tourest 2017 lastealal elamusi ja lusti nii lastele kui ka vanematele. Lastealal ootavad sind Pokumaa, Nõiariigi Liikluslinn, Metsavenna talu kelgumägi, Suure Munamäe vaatetorn ning Võru lastefestival "Rõkkab rõõmust maakera." Väikesed huvilised saavad osa võtta ka Aila Näpustuudio töötubadest ning Võhandu maratonist. Tule kogu perega, veeda üks meeleolukas päev ning saa osa Võrumaa auhinnamängust.

PROGRAMM: 
11:30-12:00Võrukaeltega Võrumaale lasteprogamm