Rahvusvaheline turismimess TOUREST

Rahvusvaheline turismimess TOUREST on pikima ajalooga ja suurim turismimess Balti riikides. Eesti Turismifirmade Liit korraldab seda juba 1991.aastast. 2018. aasta mess tõi kolme päeva jooksul kokku rekordilised 584 eksponenti 30 erinevast riigist, sh olid esmakordselt esindatud Kuuba ja Maroko. Eesti inimesed ootavad messi pikisilmi, et paika seada oma puhkuseplaanid, millest tulenevalt külastas 2018. aastal messi 30 109 inimest!

Seekordne 27. korda toimuv TOUREST pakkus ligi 8000 m2 ekspositsioonipinnal lisaks tuttavatele messipakkumistele palju uut ja põnevat.

PEAHALLIS olid esindatud reisibürood ja -korraldajad, transpordiettevõtted, turismivaldkonna tugiteenused. Uuendusena oli peahallis eraldi „Global Village“ ala välisriikide esindajatele.

Reisiklubis osalejad nägid-kuulsid ja elasid kaasa erinevatest maailma otstest kaasa toodud reisimuljetele ja -soovitustele. Igal täistunnil algas tuntud patoloogiliste rännumeeste eestvedamisel uus ja põnev reis.

Reisi targalt alal arutati turismiga ja reisimisega laiemalt seotud olulistel teemadel. Näiteks, kuidas kujuneb lennupileti hind. Räägiti lahti Eesti tutvustamisega seotud teemad nagu EV 100 programm ning Eesti uus brandikontseptsioon. Välisministeeriumi esindajad jagasid näpunäiteid turvaliseks reisimiseks, jpm.  

"PUHKA EESTIS" halli olid koondunud kõikide Eesti maakondade ja seal asuvate turismiatraktsioonide värvikad väljapanekud.

"ELAMUSED JA MAITSED" hallis sai jalga puhata ja keha kinnitada, nautida ehedat Eestimaist toitu, mida kohapeal pakkusid Eesti Toidutee klastrisse kuuluvad mõnusad kokad-kohvikud ning terve rida hea Eestimaise toidukraami müüjaid.

Lapsi ja nende vanemaid rõõmustas Põlvamaa lasteala koos erinevate põnevate tegemistega.

Samas hallis asus ka messi lava koos kireva ja lõbusa programmiga ning rohkete mängudega.
Ka sel korral leidsid omaniku Suure puhkuseloosi peaauhind ning kümned ja kümned teised põnevad auhinnad.
Suur tänu kõikidele osalejatele ja külastajatele järjekordse ühise mõnusa ja lõbusa turismipeo eest!

28. rahvusvaheline turismimess Tourest 2019 toimub 8.-10.veebruaril Tallinnas, Eesti Näituste messikeskuses (Pirita tee 28).

Osale ka Sina! Puhkus algab siit!
Sinu Eesti Turismifirmade Liit